Повернення коштів, стягнутих за виконавчим написом!

Коли нотаріус приймає рішення вчинити на кредитному договорі виконавчий напис, то ні він, ні кредитор не повідомляють боржника. Останній може дізнатися про все вже на стадії виконавчого провадження, коли з рахунку спишуть кошти.

Наступне оскарження виконавчого напису, автоматично не запускає процес повернення вже стягнутих коштів. Тому, після отримання рішення суду про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню, потрібно:

1. Написати заяву приватному виконавцю про закриття провадження. Обов’язково потрібно акцентувати на тому, що у разі скасування виконавчого напису – виконавчий збір з боржника не стягується.

2. Окремо зазначте вимогу зняти арешт з рахунків та майна. Якщо було накладено тимчасову заборону виїзду за кордон – то попросіть зняти й це обмеження.

3. Направити заяву-вимогу до виконавця про повернення безпідставно стягнутих грошових коштів. Не забудьте вказати свої банківські реквізити.

4. Якщо виконавець не реагує, або відмовляє у поверненні коштів, подавайте позовну заяву до суду про повернення коштів, стягнутих за виконавчим написом нотаріуса, який визнано таким, що не підлягає виконанню. Правовою підставою для позову буде стаття 1212 Цивільного кодексу, в якій вказано про обов’язок повернути майно, якщо підстава, на якій воно було отримане відпала.

Скасування виконавчого напису не значить, що кредитор прощає борг і не стане надалі судитися. Звичайно, у нього не завжди є для цього підстави. Щоб оцінити конкретно Вашу ситуацію та шанси кредитора все-таки стягнути з Вас гроші, звертайтеся за консультацією до адвоката з кредитних спорів!

Повернення коштів, стягнутих за виконавчим написом!