Поради юристів по прострочених кредитах

Для того, щоб стягнути з позичальника борг по кредиту, кредитору потрібно почати виконавче провадження. Підставою для відкриття такого провадження може бути судове рішення або напис нотаріуса. Остання підстава з недавнього часу була заблокована по кредитних справах. Виконавці тимчасово (до закінчення воєнного стану) не можуть приймати такі написи та відкривати на їх підставі провадження. Але сам по собі цей напис нікуди не подівся. Тому ми й далі не виключаємо таку підставу для початку стягнення боргу в примусовому порядку.

Найбільш загальні поради юристів по прострочених кредитах:

1. Бути уважними, коли вносите часткові платежі на погашення боргу. Як правило, такі платежі тільки ускладнюють ситуацію з наступним розрахунком суми боргу. Кредитор може зарахувати їх на покриття комісій, якихось додаткових платежів, в той час, як тіло кредиту та відсотки збільшаться на повну суму простроченого платежу.

2. Рахуйте строки. Кредитор має право подати в суд на боржника навіть якщо минула позовна давність. Просити суд закрити справу через сплив строків повинен саме боржник. За власною ініціативою суд цього не робить.

3. Завжди оскаржуйте виконавчі написи нотаріуса по кредитах. Крім того, що нотаріус не дотримується формальної процедури та вчиняє напис на нотаріально не посвідченому договорі, обгрунтовуйте ще й той момент, що не згодні з розміром боргу. Нехай суд у своєму рішенні зафіксує момент неправильності розрахунків. Це може допомогти зменшити суму боргу до оплати, якщо після скасування виконавчого напису кредитор подасть до суду, щоб стягнути борг.

4. Всі докази на свою користь потрібно надавати під час розгляду справи в місцевому суді, адже в апеляції нові докази можна подавати лише якщо зможете підтвердити поважні причини, чому не зробили цього у визначений термін.

5. Якщо кредитор подав до суду, не зволікайте та готуйте відзив на позов, або зустрічну позовну заяву.

Поради юристів по прострочених кредитах – не можуть бути універсальними для всіх випадків. Кожна ситуація вимагає індивідуального підходу, тому ми окреслили тільки найбільш загальні поради, які можна доповнити новими пунктами після аналізу конкретного кредитного договору.

Поради юристів по прострочених кредитах