Основні поради антиколектора для кредитних боржників

Остаточно вирішити кредитний спір з колектором може або час, або суд. Але навіть якщо минув строк давності, коли колектор може стягнути борг через суд – він не позбавлений права подати позовну заяву. А застосувати строки позовної давності та закрити справу суд може лише на підставі заяви боржника.

Під час вирішення кредитного спору, Вам можуть знадобитися такі поради антиколектора – компанії, яка спеціалізується на вирішенні кредитних спорів:

1. Спілкування з колектором має відбуватися за правилами: ніяких нічних дзвінків, особисті зустрічі – лише за згоди позичальника, протягом дня вам можуть зателефонувати максимум двічі. Метою спілкування може бути лише повідомлення про розмір боргу і спосіб його повернення. Якщо колектор поводить себе некоректно – ігноруйте таке спілкування. Тому що воно лише виводить Вас з рівноваги, а спору по суті не вирішує.

2. Коли відкрито виконавче провадження на підставі виконавчого напису нотаріуса – ніякі переговори з колектором вже не допоможуть. Підготуйте позовну заяву про скасування дії виконавчого напису. Разом із цією заявою – подайте ще одну – про забезпечення позову. Тоді виконавець не зможе і далі списувати кошти з ваших рахунків чи виставити майно на торги.

3. Не ігноруйте виклики на судові засідання. Після відкриття провадження в суді – боржник має 15 днів, щоб надати відзив на позов. У ньому потрібно спростувати вимоги колектора і додати свої докази. Наприклад, якщо неможливо оскаржити борг повністю – можна зменшити його суму, якщо вдасться довести незаконність комісій, штрафів та підвищених відсотків, які нараховувалися після закінчення дії договору.

Стягнути борг з позичальника, колектор може лише двома способами: через вчинення виконавчого напису нотаріуса або отримавши судове рішення. Та потрібно розуміти, що виконавчі написи в 99% – незаконні. Вчиняючи їх, колектор розраховує на необізнаність і страх боржника. Якщо не скасувати такий напис у суді, то крім суми боргу боржнику доведеться сплатити ще й виконавчий збір. А сам борг можуть вираховувати частинами із заробітної плати чи пенсії аж до кінця життя.

Щоб отримати консультацію адвоката із кредитних спорів – скористайтесь контактами, які розташовані нижче!

Основні поради антиколектора для кредитних боржників