Нарахування пені після рішення суду: чи законно?

Боржнику потрібно уважно ставитись до всіх розрахунків, які надає кредитор. Не важливо, коли він надає ці розрахунки: до суду чи після.Борг по кредиту може складатися з таких складових: тіло позики, відсотки за користування коштами та штрафні санкції за невчасне їх повернення. Штрафні санкції можуть складатися з неустойки та пені.

Факт пред’явлення кредитором позову до суду має переривати будь-які штрафні санкції. Тому нарахування пені після рішення суду – незаконне. Крім того, з 24 лютого 2022 року та до закінчення воєнного стану, банки, МФО та колектори взагалі зобов’язані списувати всі штрафні санкції за несвоєчасну сплату кредиту. В цей період вони можуть розраховувати лише на отримання від боржника тіла кредиту та відсотків.

Але коли ми говоримо про те, як має бути по закону, то повинні мати на увазі, що на практиці кредитори можуть продовжувати нараховувати й пеню, і відсотки. Як правило, вони роблять ставку на те, що боржник чи його родичі готові будуть оплатити все напряму, аби припинити нав’язливі дзвінки чи листи від колекторів.

Що робити боржнику, коли кредитор застосовує нарахування пені після рішення суду? Рекомендуємо всі розрахунки з кредитором проводити тільки через виконавця. Інакше, може статися ситуація, коли Ваші платежі підуть на покриття пені чи комісії, а борг так і залишиться непогашеним.

Нарахування пені після рішення суду: чи законно?