На які рахунки не можна накласти арешт?

Коли виконавець надсилає запит до банку про накладення арешту на рахунки боржника, то, як правило, вони арештовуються всі без винятку. Як тоді отримати зарплату, пенсію, або соцвиплату? В законі про виконавче провадження зазначено, що заборонено накладати арешт на рахунки з коштами, звернення стягнення на які заборонено законом. Ось так трохи заплутано, давайте спробуємо розібратися.

Для стягнення боргу з заробітної плати, пенсії, стипендії, соціальної виплати передбачена особлива процедура. Таке стягнення можливе лише тоді, коли у боржника відсутні інші кошти або майно, на яке можна звернути стягнення. Кошти з цих видів доходів стягують не через банк, а через взаємодію з установою, яка їх нараховує (роботодавець, навчальний заклад, пенсійний фонд, служба соцзахисту).

Але рахунки в банках не позначаються як суто зарплатні чи пенсійні, користувач може отримувати на них кошти і з інших джерел. Тому, доцільніше говорити не про те, на які рахунки не можна накласти арешт, а про те, на які доходи не можна цього робити. А це означає, що в кожному окремому випадку, боржнику доведеться підтвердити, що рахунок, на який вже накладено арешт не підлягає такому арешту. Як це зробити? Потрібно надати виконавцю документальне підтвердження того, що на цей рахунок приходять саме такі виплати, на які заборонено звертати стягнення. Це може бути довідка з роботи, чи іншої установи, яка проводить нарахування.

Отже, заборонено накладати арешт на пенсійний, зарплатний, та інші соціальні рахунки, але вони не ідентифікуються банком як такі автоматично. Боржникам доводиться щоразу доводити виконавцю, що рахунок арештовано помилково.

На які рахунки не можна накласти арешт?