На яке майно не можна накласти арешт?

Майно – це не тільки нерухомість у вигляді квартири чи автомобіля. Сюди входять усі предмети матеріального світу, якими володіє боржник, плюс його майнові, немайнові права та гроші.

В додатку до Закону “Про виконавче провадження” є перелік пунктів про те, на яке майно не можна накласти арешт. З урахуванням деяких обмежень, які встановлені в самому законі, ці пункти можна розділити на дві групи: гроші та речі.

Гроші: Стягнути частину доходу із заробітної плати, стипендії, пенсії боржника можна лише якщо у нього немає інших коштів на рахунках в банках, або немає майна, на яке можна звернути стягнення. Також не можна звертати стягнення на гроші, якщо вони потрібні для придбання питної води та харчів. Розмір таких коштів обмежується трьома мінімальними заробітними платами.

Речі: Побутові речі для особистого використання, засоби гігієни, одяг; холодильник, телевізор, комп’ютер – залишається один на сім’ю; мобільні телефони в розрахунку по одному на кожного члена сім’ї; вироби медичного призначення, в тому числі засоби, що полегшують життя людини з інвалідністю; речі, потрібні для професійної діяльності; харчі; речі, призначені для релігійних обрядів; племінна, робоча, молочна худоба – по одній одиниці; кролики – 2 штуки; птиця – 5 штук.

Накладення арешту на те майно, що знаходиться в цьому переліку, є підставою для оскарження дій приватного виконавця. Адже, метою виконавчого провадження є – виконати рішення суду або іншого органу. При цьому, немає мети залишити боржника без нічого. Його право на нормальне функціонування має бути збережено.

На яке майно не можна накласти арешт?