Куди платити кредит, якщо банк закрився?

Ліквідація чи реорганізація банку не відбувається за один день. Для цього є ціла процедура. На одному з етапів, в банку може бути введена тимчасова адміністрація, але це не може бути причиною для того, щоб не платити кредит. Позичальнику потрібно продовжувати сплачувати за договором, так, як він робив це до цього.
Якщо позичальник стурбований тим, куди платити кредит якщо банк закрився, то додатково надішліть запит на ту адресу, яка зазначена в договорі, та почекайте офіційних роз’яснень. Може статися так, що банк не закривається повністю, а лише реорганізовується: змінюється форма власності, назва, відбувається зміна акціонерів тощо. В такому разі, на позичальників це ніяк не впливає.

Боржникам потрібно мати на увазі, що ліквідація банку не змінює умов договору і не відміняє того факту, що Ви отримали кредит. Якщо банк втратив ліцензію, то Фонд гарантування вкладів фізичних осіб відкриє спеціальний рахунок в НБУ, на який потрібно продовжувати вносити платежі відповідно до графіка.

Якщо не плати кредит, який Ви отримали в банку, що закрився, його можуть викупити колектори. Спочатку вони будуть нав’язливо телефонувати, потім можуть вчинити виконавчий напис у нотаріуса або подати до суду. Розмір боргу при цьому збільшиться на суму відсотків за весь період дії договору, штрафних санкцій та витрат виконавчого провадження.

Щоправда, у кожному конкретному випадку, можуть бути підстави для того, щоб оскаржити борг повністю чи частково: через закінчення строків позовної давності, невірні розрахунки, вчинення виконавчого напису на нотаріально не засвідченому договорі.

Куди платити кредит, якщо банк закрився?