Кредитні спори з банками: 5 основних рекомендацій

Не можна ігнорувати суди з банками. Якщо просто не отримувати повістку, не піти на засідання – рано чи пізно справу вирішать без вашої участі. Прогнозуємо на 99%, що в такому разі рішення буде не на вашу користь. Щоб виграти справу або домогтися зменшення суми боргу, потрібно максимально використати всі надані вам можливості.

Ми підготували 5 основних рекомендацій про те, що робити, коли маєте кредитні спори з банками.

1. Якщо спір ще не передано до суду і ви хочете погасити кредит, але разом з відсотками та штрафними санкціями сума є непосильна для вас – можна просити банк зробити реструктуризацію, тобто перерахунок.

2. Перевірити чи не минули строки позовної давності. Часто буває, що кредитор подає позов після закінчення такого строку. А буває, що якраз перед закінченням, для того, щоб нарахувати максимальну суму штрафних санкцій за користування кредитом.

3. Після того, як дізналися про судовий процес, не вносьте часткових оплат на погашення позики, якщо вимоги кредитора незаконні. Це може бути оцінено як визнання наявності боргу.

4. До укладення кредитного договору, банком повинна бути дотримана процедура ознайомлення клієнта з правилами та умовами кредитування. Це має бути оформлено у письмовому вигляді таким чином, щоб можна було ідентифікувати позичальника та підтвердити з якими саме умовами договору він був ознайомлений. Недотримання цього правила може стати підставою для перерахунку розміру відсотків та штрафних санкцій за кредитом.

5. Банк не має права збільшувати розмір фіксованої відсоткової ставки в односторонньому порядку. Якщо правила та умови банківських послуг містять таке положення, то воно є нікчемним. Тобто не підлягає застосуванню через те, що прямо суперечить Цивільному кодексу України, а отже не може бути підставою для нарахування більших відсотків.

У будь-якому разі, не нехтуйте допомогою адвоката по кредитних спорах. Банківські документи завжди складні та значні за обсягом. Проаналізувати їх і зробити прогнози – нелегка справа. Юрист, який довго працює з такими справами вже має готові напрацювання та алгоритми для захисту ваших прав.