Кошти, на які заборонено звернення стягнення

Стягнення з заробітної плати особи, яка має кредитний борг – відновлено. Правило про те, що під час дії воєнного стану не можна звертати стягнення на зарплату – більше не діє. Кошти, на які заборонено звернення стягнення поки триває воєнний стан, це – пенсія та стипендія.
Важливо зазначити, що відрахування із зарплати відбуваються за певними правилами. Незаконними є випадки, коли боржника або зовсім позбавляють зарплати, або списують більш ніж половину її розміру. По одному боргу може бути списано не більше 20% заробітної плати, якщо кредиторів декілька – тоді може бути списано 50% щомісяця та розподілено між кредиторами.

Якщо скасувати виконавчий напис нотаріуса, який ліг в основу виконавчого провадження, то можна не тільки припинити усі подальші стягнення з будь-якого доходу боржника, а й повернути назад усі стягнені суми.

Також боржникам потрібно розрізняти кошти, на які заборонено звернення стягнення та доходи, на які не можна звертати стягнення автоматично. До останніх належить в тому числі й зарплата. Якщо виконавець з’ясував, що боржник працює, то для утримання частини зарплати в рахунок погашення боргу, потрібно надіслати постанову на адресу роботодавця.

Під час виплати зарплати, після сплати з неї усіх податків та зборів, роботодавець перераховуватиме частину коштів на рахунок виконавчої служби чи приватного виконавця. Списувати ту частину зарплати, яка залишилася – заборонено.

Кошти, на які заборонено звернення стягнення