Коли потрібна допомога в суді по кредиту?

Кредитні спори у суді можна поділити на дві великі групи:
1. Скасування виконавчого напису нотаріуса. В цьому випадку, позов до суду подає боржник, який не погоджується з тим, що нотаріус мав право вчиняти цю нотаріальну дію саме на договорі кредиту. Законодавство дозволяє вчиняти написи лише на тих договорах, які в момент укладення посвідчувалися нотаріально. Крім того, боржник може акцентувати на тому, що він не погоджується із розміром боргу. Для цього потрібно підготувати контррозрахунки.

Юридична допомога в суді по кредиту може знадобитися для складення позову, проведення розрахунків, підготовки заяви про забезпечення позову. Особиста присутність боржника чи адвоката на судовому засіданні, не потрібна, але потрібно письмово попередити суд, що боржник свої вимоги не змінив та попросити розглянути справу без присутності боржника.

2. Стягнення боргу кредитором. В цьому разі, позовну заяву першим подає кредитор. Боржнику може знадобитися правова допомога в суді по кредиту для того, щоб:

● підготувати відзив на позов. В цьому документі потрібно розписати з посиланням на норми права та докази, чому боржник повністю або в якійсь частині не згоден з вимогами кредитора;

● подати зустрічний позов. Як правило, він подається в тих випадках, коли потрібно визнати недійсним договір кредиту;

● підготувати апеляцію чи касацію на судове рішення, або заяву про перегляд заочного рішення суду.

Допомога в суді по кредиту може знадобитися також, якщо потрібно скасувати незаконні дії виконавця. Наприклад, якщо він наклав арешт на зарплатну картку, або не повертає надміру списані кошти.

Коли потрібна допомога в суді по кредиту?