Коли необхідно подавати апеляційну скаргу на заочне рішення суду по кредиту?

Якщо справу було розглянуто заочно, це означає, що відповідач, тобто боржник, не з’явився в судове засідання, хоча йому надсилали повістки. І не просто не з’явився, а взагалі не виходив на контакт з судом. Наприклад, якщо боржник не прийшов на засідання, але надав суду відзив на позов чи повідомив, що не з’явиться з поважної причини – то справа заочно розглядатися не буде.

Теоретично можемо допустити, що боржник взагалі не знав, що триває судовий процес. За місцем реєстрації він вже довго не проживає, а тому повістку не отримав. І ось зайшов у додаток Дія, а відносно нього відкрито виконавче провадження, або помітив, що з рахунків списують кошти.

Що робити боржнику? Є декілька варіантів. Залежить від обставин:

1. Протягом 20 днів, коли боржник дізнався про існування заочного рішення – подати заяву про поновлення строків на перегляд судового рішення.

2. Якщо суд залишив без задоволення заяву про перегляд заочного рішення – протягом 30 днів подається апеляційна скарга на заочне рішення суду по кредиту.

3. Коли немає доказів про те, що боржник пропустив судове засідання з поважних причин – варто відразу подавати апеляцію.

Отже, щоб скасувати заочне рішення суду, боржнику надано два шляхи. Перший, це перегляд рішення суду тим сам судом, що прийняв рішення але вже у звичайному режимі. Другий, оскарження заочного рішення в апеляційному суді. Який варіант кращий, залежить від обставин конкретної справи.

Щоб отримати консультацію адвоката з кредитних спорів – звертайтесь за номером телефону: 0 800 75 72 07 або 056 784 00 55

Коли необхідно подавати апеляційну скаргу на заочне рішення суду по кредиту?