Коли колектори передають справу до суду?

Для стягнення боргу по кредиту у колектора є два шляхи: вчинити виконавчий напис нотаріуса або вирішити спір у суді. Ці два шляхи є паралельними, тобто не перетинаються і не заважають один одному. Як правило, колектори діють за такою схемою: спочатку намагаються отримати кошти шляхом постійних нагадувань: дзвінків, листування. Далі можуть вчинити виконавчий напис у нотаріуса. І лише коли боржник скасовує виконавчий напис – колектор може звернутись до суду.

Які перспективи у колектора виграти суд, важко сказати однозначно. Все залежить від того, про який борг йдеться. Тут має значення: зміст договору, чи зберігся його оригінал (коли мова йде про перевідступлені вимоги), скільки минуло часу з моменту виникнення боргу, чим колектор підтверджує його розмір.

У будь-якому разі, коли колектори передають справу до суду, боржнику знадобляться такі поради:

1. Не ігнорувати судовий процес. Наприклад, закрити справу через те, що закінчився строк позовної давності, можна лише на підставі заяви відповідача. Суд не може самостійно застосувати цю підставу.

2. Просити, щоб колектор надав у суді оригінали документів: договір та підтвердження невнесення боржником платежів.

3. Просити зробити перерахунок розміру боргу. Підставою може бути нарахування підвищених відсотків уже після закінчення терміну дії договору. Під час дії карантинних обмежень, колектори не мають права нараховувати неустойку – тому можна просити суд врахувати і цей момент.

4. Посилатися на свіжу судову практику зі схожих правовідносин.

Виграти кредитний спір у суді – не завжди означає, що боржнику зовсім не доведеться платити. Сам борг залишається, але за умови правильної правової позиції – можна зменшити розмір боргу аж до тіла кредиту!

Коли колектори передають справу до суду?