Колектори прийшли додому: що робити?

Особисті зустрічі колекторів з боржником можуть мати місце лише тоді, коли боржник на це погодився. Проте, навряд чи хтось стане запрошувати колекторів додому.

Правила взаємодії колекторів з боржником чітко прописані в законі:

1. Метою такої взаємодії може бути лише повідомлення основної інформації: про те, що є заборгованість, який її розмір та порядок сплати.

2. Представник колекторської компанії повинен представлятися та поводитись ввічливо.

3. Особисті зустрічі можуть бути винятково тоді, коли боржник на це погодився. Місце та час зустрічі мають бути узгоджені. Особисте спілкування може відбуватися лише в проміжку з 9 до 19 години.

Якщо колектори прийшли додому до боржника без домовленості, ми не рекомендуємо з ними спілкуватися. Можна викликати поліцію. Якщо колектор хоче врегулювати заборгованість, то нехай звертається до суду. Всілякі маніпуляції з дзвінками рідним та знайомим, погрозами, шантажем, приходом на роботу чи додому – поза законом.

Так само поза законом і вчинення виконавчого напису у нотаріуса на борговому документі. Якщо колектор намагається стягнути борг через нотаріуса, тоді вже боржник повинен подавати позов та оскаржувати ці дії.

Віднедавна, порядок роботи колекторів став врегульований в законі. Якщо представник такої компанії порушує правила взаємодії, то боржник, який є споживачем фінансових послуг може подати на нього скаргу в НБУ. В результаті розгляду скарги, колектора можуть оштрафувати, призупинити його діяльність або позбавити ліцензії, якщо на нього буде багато скарг.

Колектори прийшли додому: що робити?