Колектор купив кредит банку на ліквідації, що робити боржнику?

Переуступлення права вимагати повернути кредит – досить поширена ситуація у кредитних спорах. Іноді, кредитор може змінюватися по 3 і більше разів. Зміна кредитора ніяким чином не може впливати на умови договору кредитування, тобто розмір позики, відсотки, графік погашення мають лишитися такими, як були. Протягом 10 днів з моменту продажу кредиту чи боргу, кредитор повинен повідомити про це позичальника. Але на практиці буває по різному.

Колектор купив кредит банку на ліквідації, що робити боржнику?

1. Якщо договір купівлі-продажу боргу між банком та колектором суперечить закону – потрібно подавати позов про визнання такого договору недійсним. Одночасно можна просити суд вжити заходів забезпечення. Наприклад, для того, щоб новий кредитор не зміг продати майно, яке перебуває в іпотеці.

2. Якщо мова йде про проблемну заборгованість, яка накопичилися за певний час, то потрібно перевірити чи не минули строки, в межах яких колектор може вимагати повернути борг. Цей строк становить 3 роки з моменту прострочення платежу.

3. Пробувати зменшити суму боргу, якщо колектор подав до суду. Залежно від ситуації, це можна зробити двома способами:

1) подати зустрічний позов про визнання недійсними тих положень договору, які встановлюють оплату комісій за надання супутніх послуг;

2) подати відзив на позовну заяву та просити зменшити суму штрафних санкцій, розмір яких значно більший за суму, яку позичальник отримав в кредит.

4. Якщо колектор вирішив стягнути борг через звернення до нотаріуса, боржнику потрібно скасувати нотаріальну дію в суді. Мова йде про виконавчий напис нотаріуса. Він проставляється на кредитному договорі й має силу виконавчого документа. Проте, досить часто нотаріуси вчиняють його з порушенням.

Отже, в кредитних спорах нерідко бувають випадки коли колектор купив кредит банку на ліквідації. Що робити боржнику залежить від того, яким чином новий кредитор намагається врегулювати заборгованість.

Колектор купив кредит банку на ліквідації, що робити боржнику?