Для чого потрібен реєстр боржників?

Відкритий реєстр боржників – це додаткова гарантія, що рішення суду буде виконано, а борг повернуто! Адже, коли відомості про людину потрапляють до цього реєстру, вона не може повністю реалізувати свої цивільні права.

Щоб перевірити інформацію про себе чи інших осіб не потрібно надсилати запити, достатньо доступу до інтернету. Пошук відбувається за персональними даними про людину: прізвище, ім’я, по батькові, дата народження, ідентифікаційний код.

Хто потрапляє до Реєстру?
Відомості про особу позичальника потрапляють до списку боржників одразу після відкриття виконавчого провадження. Отже, якщо ви маєте заборгованість по якій немає виконавчого документа – інформацію про вас не внесуть до реєстру.

Які наслідки?
Якщо боржник хоче продати чи придбати цінне майно, то нотаріус буде змушений повідомити про це виконавчу службу. Це ж стосується і банків у разі відкриття боржником нових рахунків. Той факт, що Реєстр боржників перебуває у вільному доступі тисне на людину ще й репутаційно, адже з нею можуть відмовитися працювати контрагенти або відмовити у прийнятті на роботу.

Що робити?
Відомості про особу боржника виключаються з Реєстру тоді, коли припиняється виконавче провадження. А це стається у разі погашення боргу, його оскарження або скасування виконавчого документа в судовому порядку.

Хочемо наголосити, що кожна справа про стягнення кредитної заборгованості – індивідуальна. Щоб обрати ефективну стратегію захисту ваших прав, проконсультуйтесь, будь ласка, з адвокатом по кредитних спорах.

Для чого потрібен реєстр боржників?