Для чого потрібен автоматичний арешт рахунків боржника по кредитах?

Автоматизована система виконавчого провадження – програма, яка спростила взаємодію виконавчої служби та банків. Замість тривалого листування поштою, ці суб’єкти тепер обмінюються повідомленнями через спеціальну електронну систему.

Від моменту відкриття провадження і до накладення арешту на рахунки боржника тепер не минає й однієї доби. Наступний етап – списання коштів. Такі нововведення потрібні для того, щоб не дати боржнику часу сховати свої статки та дати виконавцю можливість виконати рішення суду в примусовому порядку.

Проте, автоматичний арешт рахунків не означає автоматичне списання коштів. Тому, як тільки боржник дізнався про накладений арешт, з яким він не згоден, потрібно якнайшвидше звертатися до суду. Разом з позовною заявою подавати заяву про забезпечення позову, щоб не допустити списання коштів з рахунків.

Одночасно з відкриттям виконавчого провадження, позичальник потрапляє до Єдиного реєстру боржників, який є частиною Автоматизованої системи виконавчого провадження. Мета ведення Реєстру: показати в режимі реального часу інформацію про заборгованість та не допустити відчуження боржником майна, коштом якого можна буде погасити борг.

Які можуть бути наслідки потрапляння до Єдиного реєстру боржників?

1. Неможливість взяти інший кредит, купити чи продати майно, яке також потрапляє під арешт.
2. Особа вважається неблагонадійною і, наприклад, під загрозою може бути її працевлаштування.

Що робити, коли арешт рахунків накладено незаконно? В такому разі єдиним виходом буде звернення до суду й оскарження дій виконавця або виконавчого документа.