Чому необхідно оскаржувати виконавчі написи?

Виконавчі написи є незаконні в переважній своїй більшості. Але колектори продовжують використовувати їх для стягнення боргу з позичальника. Визначити чи були порушення при вчиненні виконавчого напису не складно, але це не має ніякого значення аж до моменту його скасування у судовому порядку.

Але чому необхідно оскаржувати виконавчі написи, якщо вони явно незаконні?

1. Щоб закрити виконавче провадження, яке було розпочато на підставі виконавчого напису, є два способи. Перший – сплатити повністю борг і сплатити виконавчий збір. Другий – скасувати документ, який став підставою для відкриття провадження.
2. Разом із закриттям виконавчого провадження, з боржника можна зняти інші обмеження: арешт майна, блокування рахунків, заборона виїзду за кордон.
3. Поки існує виконавче провадження, особа позичальника є у Відкритому реєстрі боржників.

Визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню, не буде означати, що борг зник. Колектор може звернутися до суду і розпочати виконавче провадження знову вже на підставі рішення суду. Але судове засідання відбувається з викликом сторін. Позичальник може подати відзив на позов і, наприклад, зменшити суму боргу. В деяких випадках можна взагалі домогтися рішення суду про відмову колектору у задоволенні позовних вимог.

Чому необхідно оскаржувати виконавчі написи?