Чи зобов’язаний поручитель платити кредит?

Поручитель бере на себе зобов’язання перед кредитором, яке полягає у тому, щоб підстрахувати на випадок, коли позичальник зайде в прострочку і не зможе повернути кредит. Але чи зобов’язаний поручитель платити кредит замість боржника? Якщо боржник сам цього не робить, то банк може надіслати поручителю письмову вимогу повернути суму простроченого боржником платежу, відсотки та штрафні санкції.

Що робити поручителю, який отримав вимогу від кредитора?

1. Обов’язково повідомити про це боржника.

2. З’ясувати, чи немає підстав припинити поруку. Для цього потрібно провести аналіз договору поруки.

3. З’ясувати, чи є у боржника претензії до розміру боргу та порядку його нарахування. Обов’язково потрібно провести зустрічний розрахунок боргу по місяцях.

4. Після того, як поручитель оплатить борг замість позичальника, він фактично стає новим кредитором. Тому варто отримати у кредитора усі документи, які підтверджують заборгованість боржника.

5. Якщо у поручителя є заперечення проти вимоги банку, він може її висунути всупереч того факту, що боржник з усім згоден. Тут важливо навести переконливі аргументи з посиланням на норми права.

Чи зобов’язаний поручитель платити кредит замість боржника залежить від стадії кредитного спору. Адже, поки позичальник справно платить, то необхідності в цьому немає, але як тільки починається прострочка, банк може пред’явити свою претензію.

Чи зобов'язаний поручитель платити кредит?