Чи випустять за кордон якщо є виконавче провадження?

Після того як виконавець отримує від кредитора виконавчий документ: судове рішення, або виконавчий напис нотаріуса, – він розпочинає застосовувати заходи примусового виконання цього документу. Наприклад, надсилає в банки запити про накладення арешту на рахунки, накладає заборону відчужувати майно. Ці процеси відбуваються майже в автоматичному режимі. А що з правом покидати країну? Чи випустять за кордон якщо є виконавче провадження?

В Законі України “Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України” є така підстава для обмеження в праві виїзду за межі країни як наявність невиконаних зобов’язань. Борг по кредиту, фактично є невиконаним зобов’язанням, але наявність боргу не означає автоматично, що Ви не зможете через нього виїхати.

Як з’ясувати чи випустять за кордон якщо є виконавче провадження?
1. Тимчасове обмеження виїзду може бути застосоване лише судом. Виконавець готує для цього подання.
2. Виконавець повинен надати суду підтвердження того, що особа ухиляється від сплати боргу, інакше суд не задовольнить подання.
3. Подання виконавця розглядається без виклику сторін, тому позичальник може не знати про таке обмеження.
4. Така заборона встановлюється не у всіх виконавчих провадженнях. Тому, наявність виконавчого провадження не означає, що точно є заборона на виїзд.

Чи випустять за кордон якщо є виконавче провадження не можна бути впевненим навіть тоді, коли борг був і ви його вже погасили. Буває так, що виконавець не встиг зняти заборону. Тоді потрібно звернутися до нього з відповідним запитом. Рекомендуємо перед виїздом перевіряти себе в списку осіб щодо яких існує обмеження права покидати країну.

Чи випустять за кордон якщо є виконавче провадження?