Чи платити кредит в Альфа банку?

“Ваш акаунт заблоковано через прострочену заборгованість”, – такого роду повідомлення під час спроби входу в онлайн-банк може отримати боржник по кредиту перед Альфа банком. Це один із методів, які використовує банк для того, щоб клієнт сам вийшов на контакт. Як правило, блокування накладають в день надходження коштів на рахунки.

Під час дії воєнного стану в Україні, боржникам дозволили користуватися арештованими рахунками, якщо сума боргу не перевищує 100 тис. грн. Крім того, починаючи з дня повномасштабного вторгнення, кредитори повинні списати усі нараховані за час дії воєнного стану штрафні санкції. До таких санкцій належить траф та пеня.

Деякі боржники, які задумуються над тим чи платити кредит в Альфа банк, можуть помилково вважати, що й відсотки за користування кредитом нині не нараховуються. Проте, це не так. Якщо позичальник вчасно не внесе черговий платіж по кредиту, то стане боржником.

Це має такі наслідки:

– банк може продати борг колекторам;
– банк може подати позов до суду про стягнення боргу;
– банк може звернутися до нотаріуса, щоб той вчинив виконавчий напис на борговому документі. Такі написи зараз тимчасово не можна подавати у виконавчу службу. Певною мірою, це є полегшенням для боржника. Радимо скористатися цією тимчасовою забороною та оскаржити напис у суді, адже в 99,9% випадків, нотаріус допускає серйозні порушення під час його вчинення.

На рахунок того, чи платити кредит в Альфа банк, важливо зазначити, що для позичальників за кредитами немає значення хто володіє активами банку. Навіть якщо частина акцій належить громадянину росії, то питання зміни власника буде вирішено на законодавчому рівні, або в судовому порядку. На умови договору кредиту це не вплине.

Чи платити кредит в Альфа банку?