Чи можуть в поручителя забрати майно?

Поручитель відповідає перед кредитором в тому ж об’ємі, що й позичальник. Якщо позичальник стає боржником і не сплачує борг, то поручитель повинен заплатити за нього не лише отриману в позику суму, а й відсотки, штраф, пеню. Відповідно, якщо кредитор висуває вимогу до поручителя виконати зобов’язання, а поручитель її не виконує, то кредитор може піти далі й подати позов до суду. Саме в цій точці потрібно починати аналіз того чи можуть в поручителя забрати майно і хто може це зробити.

Звернути стягнення на майно в примусовому порядку можна лише на стадії виконавчого провадження. Щоб почалося виконавче провадження, кредитору потрібно отримати виконавчий документ. В нашому випадку, таким документом може бути лише рішення суду про стягнення боргу з поручителя. Для виконавця поручитель стає боржником, а отже до нього можуть бути застосовані усі заходи, передбачені законом “Про виконавче провадження”.

До таких заходів, зокрема, належить і накладення арешту на майно та банківські рахунки. Такий арешт накладається майже одночасно з початком виконавчого провадження.

Факт накладення арешту на майно не означає, що поручитель його втратить. Щоб дати відповідь на питання про те, чи можуть в поручителя забрати майно, варто з’ясувати чи збирається поручитель виконати свої зобов’язання перед кредитором. Може статися так, що поручителю доцільніше буде звернутися до суду з тим, щоб оскаржити рішення суду про стягнення боргу з наступним визнанням поруки припиненою.

В будь-якому разі, поручитель в першу чергу відповідає перед кредитором своїми фінансами: списання коштів з рахунків, звернення стягнення на частину заробітної плати тощо. Лише якщо ці заходи не призводять до стягнення боргу, виконавець може винести постанову про звернення стягнення на майно.

Чи можуть в поручителя забрати майно?