Судове рішення про стягнення боргу по кредиту є підставою для початку виконавчого провадження. Відповідно, виконавець може накласти арешт на рахунки та майно, списати частину коштів в рахунок оплати боргу.
Чи можна зробити реструктуризацію, якщо був суд з банком, залежить від того, яке саме рішення прийняв суд:
1. Якщо кредитору відмовили у задоволенні позову, то він може подати апеляцію або запропонувати боржнику закрити кредит на вигідних умовах, наприклад за тіло, або половину тіла кредиту.
2. Якщо кредитор виграв суд, то він може розпочати виконавче провадження і спробувати отримати борг у примусовому порядку. Боржнику в такому разі, доцільніше подумати про розстрочення або відстрочення виконання судового рішення, оскільки реструктуризація цього рішення не скасує.
У випадку, коли боржник опинився в складній життєвій ситуації: хвороба, втрата роботи, працездатності, житла тощо, можна подати заяву про розстрочення виконання рішення суду. Таку заяву потрібно подати до того ж суду, який прийняв рішення про стягнення боргу. Обов’язково потрібно додати докази того, які поважні причини перешкоджають боржнику виконати судове рішення. Суд може розділити суму боргу на декілька платежів. Правда існує одне обмеження: строк розстрочення не може перевищувати 1 року з моменту ухвалення рішення про це.
Реструктуризація боргу оформлюється як окремий договір між кредитором та боржником. Вона повністю змінює умови попереднього договору, розмір та порядок повернення боргу. Робити реструктуризацію, якщо був суд з банком досить ризиковано. Боржник не застрахований від того, що після виконання умов реструктуризації, кредитор не спробує ще й звернутися у виконавчу службу із судовим рішенням, яке вже в нього на руках.