Чи може приватний виконавець діяти без суду?

Для того, щоб розпочати виконавче провадження і примусово стягнути кредитну заборгованість, потрібен виконавчий документ! Таким документом може бути рішення суду або виконавчий напис нотаріуса. Тому, так! Приватний виконавець може діяти без суду.

Все відбувається приблизно в такому порядку:

1. Колектор намагається різними способами натиснути на боржника аби той сплатив борг. До того ж з шаленими відсотками.

2. Якщо боржник цього не робить – колектор звертається до нотаріуса та отримує виконавчий напис. Ця нотаріальна дія – це підтвердження права кредитора стягнути борг. До вчинення виконавчого напису висувається ряд вимог, які часто не дотримуються ні кредитором, ні нотаріусом. Вони діють за принципом: Раптом пощастить і боржник не стане скасовувати виконавчий напис.

3. Після отримання виконавчого напису, кредитор має 3 роки, щоб подати його приватному виконавцю для початку виконавчого провадження. Боржник весь цей час може нічого не підозрювати.

4. Приватний виконавець виносить постанову про відкриття виконавчого провадження і через спеціальну автоматизовану систему виходить на контакт з банками, щоб дізнатися про всі рахунки боржника. Інформація про позичальника з’являється у відкритому Реєстрі боржників.

5. Виконавець накладає арешт на майно і рахунки боржника, починається процес списання коштів та звернення стягнення на майно.

Отже, приватний виконавець може діяти без суду. Коли людина дізнається, що відносно неї відкрито виконавче провадження на підставі виконавчого напису нотаріуса, то потрібно діяти швидко. Разом з позовною заявою про оскарження такого напису, можна подавати скарги й на дії виконавця, адже часто він відкриває провадження поза межами округу, в якому має право це робити.

Для детальної консультації, телефонуйте за номером: 0 800 75 72 07 або 056 784 00 55

Чи може приватний виконавець діяти без суду?