Якщо не платити кредит 3 роки, що буде?

Наслідки несплати кредиту залежать від змісту договору. А саме: від штрафних санкцій, які передбачені умовами договору, позовної давності та строку дії договору.
Строк дії договору. Якщо не платити кредит три роки, але дія договору ще не закінчилася, то сподіватися на те, що можна буде застосувати позовну давність до усієї суми боргу, не варто. Потрібно розрізняти поняття “строк дії договору” та “строк (термін) виконання зобов’язання”. Наприклад, якщо в договорі вказано, що позичальник має вносити черговий платіж щомісяця до 10 числа, то ця дата буде терміном виконання зобов’язання по поверненню частини кредиту. Тому, позовну давність варто вираховувати по кожному платежу окремо. Таким чином, в суді можна зменшити суму до оплати, застосувавши позовну давність до тих платежів, час сплати яких минув більше ніж 3 роки тому.

Штрафні санкції. Якщо з моменту нарахування штрафних санкцій минув 1 рік, і кредитор тепер хоче їх стягнути в судовому порядку, то боржник може їх скасувати в суді. Річ у тому, що для цих видів нарахувань встановлена спеціальна скорочена позовна давність в один рік. Ще одне важливе правило: кредитор не мав права нараховувати штраф чи пеню в період дії карантину та в період дії воєнного стану.

Позовна давність. Аналіз того, чи можна буде застосувати позовну давність якщо не платити кредит 3 роки, потрібно починати з вивчення умов договору. Боржнику важливо мати на увазі, що строки не є безперервними. За деяких обставин, вони можуть зупинятися. З одного боку, для боржника добре, що під час воєнного стану не нараховуються штрафні санкції, але так само цей строк не входить і в позовну давність, яка фактично подовжується на весь період війни.

Отже, якщо не платити кредит 3 роки, позичальник стане боржником. Весь цей час йому будуть нараховувати відсотки за користування коштами, плюс штрафні санкції за ті періоди, в які це дозволено. Але примусово стягнути з нього борг, кредитор зможе лише в судовому порядку.

Якщо не платити кредит 3 роки, що буде?