Боржник офіційно не працює, ніякого майна у власності не має, відповідно й інших доходів не отримує. Не може ж виконавча вічно слідкувати за його фінансовим станом, щоб стягнути борг в інтересах кредитора. Та й кредитори не вічні, адже МФО можуть втрати свою ліцензію, а банки потерпіти ліквідацію чи реорганізацію. Тому питання про строк давності виконавчого провадження досить актуальне.
Якогось чіткого строку скільки може тривати розпочате виконавче провадження немає. Але є поняття строку пред’явлення виконавчого документа до виконання, і цей строк становить три роки. З якого моменту рахувати? З моменту, коли кредитор отримав виконавчий лист від суду, або вчинив виконавчий напис у нотаріуса.
Коли виконавчий документ потрапляє до приватного виконавця, той починає здійснювати заходи примусового виконання.
На цьому етапі проводиться перевірка наявності у боржника відкритих рахунків та коштів на них. На виявлені кошти та майно накладається арешт. З метою виконання рішення суду, виконавець може подати до суду клопотання про обмеження боржника в праві покидати країну.
Але це винятковий захід, мають бути поважні причини для такого обмеження: наприклад, якщо боржник перебуває у розшуку.
Якщо всі ці заходи не дають ніякого результату, то з часом виконавець повертає виконавчий документ стягувачу. Тоді оті 3 роки, про які йшлося вище поновлюються.
Іншими словами, цей строк не є суцільним і складається з часових проміжків, коли виконавчий документ перебував не у виконавчій, а у кредитора.
Оскільки кредитори можуть змінюватися по декілька разів, може статися так, що після того, як строк давності виконавчого провадження закінчився, колектор спробує поновити строк для пред’явлення виконавчого документа до виконання. Боржнику в такому разі потрібно оскаржувати продовження строків.