Які права поручителя по кредиту?

Відносини між банком та поручителем – це договірні відносини. Права поручителя по кредиту встановлені в договорі та Цивільному кодексі України.
Основні права поручителя по кредиту:

1. Заперечувати вимоги банку. Наприклад, якщо якісь умови кредитного договору незаконні, як от нарахування комісії за обслуговування платежу, чи надання консультацій – то боржник має право їх оскаржити в суді. Таке ж право зберігається й за поручителем. Навіть якщо боржник визнає розмір боргу, поручитель може стояти на своєму.

2. Не відповідати перед банком, якщо умови кредитного договору змінилися після укладення і це вплинуло на збільшення обсягу відповідальності поручителя.

3. Якщо поручитель віддав борг замість боржника, то банк повинен надати йому підтверджуючі документи та кредитну справу боржника. Оскільки поручитель тепер стає новим кредитором, він має право, щоб боржник йому все компенсував.

4. Має право на те, щоб боржник повідомив його про те, що кредит закритий і його поручительство припинено.

5. Отримати від позичальника оплату за те, що надав таку послугу, як поручительство.

Також, деякі права поручителя по кредиту випливають із підстав припинення поруки. Наприклад, якщо в договорі не вказаний термін виконання зобов’язання, поручитель має право не повертати борг замість позичальника, якщо банк не подав до суду протягом 3 років з дня підписання договору.

Які права поручителя по кредиту?