Які МФО прощають борги?

Після початку воєнного стану, багато МФО “подобрішали”. Оскільки, легкий та швидкий спосіб стягнути борг з позичальника через вчинення виконавчого напису у нотаріуса нині для кредитора недоступний, – все більше МФО пропонують своїм клієнтам закрити кредит за тіло. Щодо того, які МФО прощають борг повністю, то позичальнику варто спочатку розібратися з формулюваннями. Прощення боргу – не може бути автоматичним процесом і якихось таких масових випадків цього явища нині немає. Якщо кредитор навіть і прощає борг, то звітує про це у податкову.

Розмір прощеного боргу є додатковим фінансовим благом для боржника, від якого йому потрібно заплатити податок. Як правило, МФО може піти на прощення боргу лише тоді, коли у неї немає реальних підстав, щоб стягнути його у суді.

Наприклад, якщо закінчилися строки позовної давності, або при видачі чи розрахунку боргу були допущені серйозні помилки, – боржник в суді може взагалі підтвердити своє право не платити борг. Тоді виходить ситуація, що борг ніби і є, але кредитор втратив право його вимагати.

Закрити кредит за тіло, іноді вигідніше, ніж піти на прощення боргу. В останньому випадку, кредитор проведе по бухгалтерії той факт, що він списує весь борг, тобто і тіло кредиту, і захмарні відсотки, і штрафні санкції. Ця сума може в декілька разів перевищувати тіло кредиту.

Боржник, замість того, щоб спокійно видихнути, матиме справу ще й з податковою, яка попросить заплатити 18% від суми прощеного боргу. Тому, якщо вас цікавить які МФО прощають борги, завжди зважено приймайте рішення чи варто йти на такий крок.

Які МФО прощають борги?