Як зробити реструктуризацію боргу за кредитом?

Щоб врегулювати прострочену заборгованість, банки та МФО можуть погодитися переглянути суму боргу. Іноді, першим про це просить сам позичальник. Наприклад, він втратив працездатність і точно знає, що не зможе виплатити кредит на попередніх умовах.
Основна мета реструктуризації боргу по кредиту – зменшити фінансове навантаження на боржника, поєднати тіло кредиту та частину відсотків в одну суму, розбити її на частини та встановити новий графік погашення. Також, боржник може погасити нову суму одним платежем (якщо має таку можливість) та забути про проблеми з кредитною установою.

Іноді умови реструктуризації дуже вигідні й кредит можна закрити за суму, меншу тіла кредиту. Але буває й навпаки: кредитор сумує відсотки, штрафи, тіло кредиту ще й нараховує відсоток зверху.

Боржник, який думає про те як зробити реструктуризацію боргу по кредиту повинен врахувати й підводні камені цього процесу:

1. Прострочка платежу по реструктуризації хоча б на 1 день може анулювати її умови. Тоді всі попередні платежі за умовами реструктуризації – зникають, повертається попередня сума боргу, до якої доплюсовуються відсотки за той час, поки тривала реструктуризація.

2. Якщо Ви погоджуєтеся на реструктуризацію, то визнаєте суму боргу в тому обсязі, в якому її нарахував кредитор. Припустимо, станеться так, що кредитний спір таки потрапить до суду – Вам буде важче зменшити суму до оплати в судовому порядку, адже ви дали згоду на реструктуризацію конкретної суми боргу, фактично визнали її.

3. Реструктуризація може бути вигідна лише якщо вона розбита на невеликий строк, адже чим більший строк оплати – тим більше ризиків, що боржник знову матиме якийсь форс-мажор і все закрутиться спочатку.

Реструктуризація оформлюється як окремий договір. З моменту підписання цього договору, між кредитором та боржником починаються нові правовідносини на нових умовах.

Як зробити реструктуризацію боргу за кредитом?