Як зняти з себе поруку по кредиту?

Порука за кредитним боргом припиняється разом з виконанням зобов’язання. В односторонньому порядку відмовитися бути поручителем не можна. Проте, одним із варіантів того як зняти з себе поруку по кредиту може стати ситуація, коли права поручителя порушені. Які це можуть бути випадки?

1. Змінилися умови кредитного договору без згоди поручителя, особливо якщо такі зміни призвели до збільшення розміру зобов’язання.

2. Реструктуризація боргу. Цей механізм передбачає укладення нового договору між кредитором та боржником.

3. Закінчився строк, на яку була встановлена порука. Щоб визначити цей строк, потрібно проаналізувати умови договору. Якщо в договорі нічого про це не сказано, то кредитор втрачає право вимагати від поручителя повернути борг замість боржника після спливу 3 років від дня, коли платіж по кредиту мав бути сплачений.

Для того, щоб з’ясувати як зняти з себе поруку по кредиту, потрібно насамперед вивчити умови договору та проаналізувати судову практику зі схожих питань. Як правило, щоб захиститися від необхідності платити борги замість боржника, поручителю потрібно отримати рішення суду про визнання поруки припиненою. Для цього варто подати зустрічний позов у судовому процесі, який почав кредитор.

Також важливо зазначити, що смерть боржника не припиняє поруку. Тому, якщо з боржником щось сталося кредитор може пробувати стягнути борг коштом поручителя. Останній своєю чергою вже заявлятиме претензії до спадкоємців позичальника.

Як зняти з себе поруку по кредиту?