Як знайти свою справу в суді?

Коли кредитор подає до суду позов про стягнення боргу, суд повинен повідомити боржника про те, що відбудеться розгляд справи та надіслати ухвалу про відкриття провадження разом з примірником позовної заяви з усіма доказами, які має кредитор. В ухвалі про відкриття провадження встановлюється строк, протягом якого відповідач (боржник) може подати відзив на позов разом із доказами на свою користь. Це важливий етап для боржника, адже якщо пропустити строк подачі відзиву – буде складніше відстояти свою правоту.

Проте, досить часто боржник може дізнатися, що відбувся судовий розгляд тільки тоді, коли не зможе зняти кошти з картки, яку заблокували через постанову виконавця. Така ситуація може статися через зміну місця проживання, або неналежне повідомлення від суду.

Усім боржникам не завадить періодично самостійно перевіряти чи не подав кредитор до суду. Для цього варто розібратися як знайти свою справу в суді. Як це зробити?

1. Інформація про стан розгляду судових справ є відкритою. Щоб дізнатися про призначені судові справи, потрібно зайти на сайт судової влади на вкладку “стан розгляду справ”.

2. У віконечку “сторона по справі”, введіть своє ПІБ та натисніть кнопку пошуку.

3. У вікні, яке відкриється за результатами пошуку буде відображатися перелік справ, які відбулися, або призначені до розгляду за вашої участі. Якщо ніяких справ немає – то висвітиться відповідне повідомлення.

4. Оберіть потрібну справу та збережіть собі її номер. Якщо суд вже відбувся, натиснувши на номер справи, система запропонує перейти в Реєстр судових рішень. В цьому Реєстрі ви зможете ознайомитися з результатами розгляду, тобто прочитати рішення, яке прийняв суд.

5. Якщо Вам вже відомий номер справи, то можна відразу заходити в Єдиний державний реєстр судових рішень, вводити номер справи, і ознайомлюватися з текстом рішення.

Якщо боржник знає як знайти свою справу в суді та періодично перевіряє актуальність судових процесів, це підвищує шанси вчасно оспорити борг, або значно зменшити його розмір. Адже, у кредитних спорах велике значення мають строки, зокрема, подачі відзиву на позов кредитора.

Як знайти свою справу в суді?