Як вийти з реєстру боржників?

Інформація про боржника потрапляє до Єдиного реєстру боржників після відкриття виконавчого провадження. Відповідно, для того, щоб відомості про особу були виключені з цього реєстру, потрібно, щоб виконавче провадження закінчилося або стягувачу повернули виконавчий документ.

Як вийти з реєстру боржників?

1. Заплатити борг та компенсувати витрати виконавчого провадження.

2. Оскаржити постанову про відкриття виконавчого провадження, наприклад, якщо таке провадження було відкрито не за місцем проживання боржника.

3. Оскаржити виконавчий документ. Якщо таким документом є рішення суду, то подати апеляційну скаргу. Якщо провадження було відкрите на підставі виконавчого напису нотаріуса, то відмінити такий напис. Для цього варто підготувати позов до суду.

Виконавчі написи зараз вже зробити неможливо: через воєнний стан та через те, що з Переліку документів, які подаються нотаріусу для вчинення написів було повністю виключено розділ, який стосувався кредитних угод.

Але є досить велика кількість написів, які вже вчинені, і хоча виконавчі провадження по них нині призупинені, вони залишаються дійсними, а інформація про боржника продовжує світитися в Єдиному реєстрі боржників.

Це аргумент для того, щоб розпочати судовий процес з оскарження виконавчого напису для тих, хто ставить собі питання про те, як вийти з Реєстру боржників.

Як вийти з реєстру боржників?