Судові справи по стягненню кредитної заборгованості належать до категорії цивільних справ. Тому, примусово тягти боржника в суд ніхто не буде. Але так само ніхто не буде чекати його особистого візиту, щоб прийняти остаточне рішення. Процесуальне законодавство передбачає можливість заочного розгляду справи, або розгляду без присутності боржника, якщо йому надіслали повістку за місцем проживання.
Суд з ТОВ “УМ Факторинг” починається з подачі позову. Після того, як в суді цей позов зареєструють, він отримає свій номер. По цьому номеру можна відстежувати рух справи.
Також, будь-яка особа може перевірити чи хтось подав на нього до суду, зробивши просту перевірку на сайті судової влади. Для цього потрібно:
– перейти на сайт судової влади та знайти вкладку “Стан розгляду справ”;
– внизу знайти віконечко “сторона по справі” та ввести туди своє ПІБ;
– система видасть всі судові провадження за участю особи з таким ім’ям (буде показано як ті справи, по яких вже прийнято рішення, так і ті, що тільки заплановані до розгляду).
Припустимо, що в результаті такої перевірки, ви дізналися про запланований суд з ТОВ “УМ Факторинг”. Що робити далі?
1. Запишіть контакти суду, в якому буде розглядатися справа.
2. Коли кредитор подає позов до суду, то він повинен подавати два примірники позову з усіма додатками. Один примірник лишається в суді, а другий відправляють боржнику. Якщо ви нічого не отримували з суду, то можете скористатися своїм правом на ознайомлення з матеріалами справи. Для цього потрібно подати відповідне клопотання.
3. Після ознайомлення з матеріалами справи, потрібно підготувати відзив на позов.
4. Якщо у вас мало часу на підготовку до судового засідання, або ви хочете відкласти розгляд справи через якусь причину, можна подати в суд клопотання з проханням перенести дану судового розгляду.
5. Виграний час направте на побудову правової стратегії захисту своїх прав у суді.
Якщо в результаті перевірки на сайті судової влади, ви дізналися, що суд з ТОВ “УМ Факторинг” вже відбувся, але вас ніхто не викликав і не повідомляв, потрібно одразу готувати апеляційну скаргу, або подавати заяву про перегляд заочного рішення. Строки на подачу цих документів можуть вже минути, тому в більшості випадків доведеться ще клопотати про їх поновлення.