Якщо у позичальника є борг по кредиту, це ще не означає, що у колектора є право вимагати повернути цей борг. Чому так – давайте з’ясуємо. Правові норми, які регулюють кредитні відносини, встановлюють правила та умови, за яких настає обов’язок відповідати за порушення зобов’язання.
Якщо Вас чекає суд з ТОВ “ФК “Укрфінанс Груп”, то задача №1 з’ясувати чим саме ця установа аргументує факт наявності заборгованості та розмір боргу. Як мінімум, має бути оригінал кредитного договору та виписки з особового рахунку боржника.
Задача №2 – звірити подані розрахунки, адже колектори можуть нараховувати відсотки навіть тоді, коли строк кредитування закінчився. Саме позичальник має звернути увагу суду на неправильність нарахувань. Цим можна суттєво зменшити суму до сплати, якщо немає варіанту повністю звести її до нуля.
Задача №3 – перевірити строки та впевнитись, що не минула позовна давність.
В деяких випадках, боржнику варто першому почати суд з кредитором (в нашому випадку суд з ТОВ “ФК “Укрфінанс Груп”). Зокрема це потрібно тоді, коли кредитор має виконавчий напис від нотаріуса.
З цим написом можна стягувати борг через виконавчу навіть без судового рішення. Єдиний шанс законно не платити не ховаючись від виконавчої – це подавати до суду на скасування напису нотаріуса.
Зверніть увагу! Якщо відносно Вас є такий напис, Ви маєте лише 3 роки на його скасування, інакше, рано чи пізно доведеться платити.