Після того, як кредитор отримав від нотаріуса виконавчий напис на кредитному договорі, у боржника є 3 роки на оскарження цього напису. Процедура вчинення нотаріальної дії не передбачає виклик чи повідомлення боржника. Тому, ці 3 роки можна вираховувати також не тільки з моменту вчинення напису, а й з моменту, коли боржник дізнався про нього (наприклад, коли він отримав повідомлення від виконавця про відкриття виконавчого провадження).
Під час дії воєнного стану, виконавчі провадження, відкриті на підставі виконавчих написів, тимчасово призупинені. Боржникам дозволили користуватися коштами на арештованих рахунках. Але варто розуміти, що це питання не закрито повністю.
Для того, щоб анулювати виконавчий напис, боржнику потрібно самому почати суд з ТОВ “ФК ОКЛЕНД”. Інакше, відразу після завершення воєнного стану, ця компанія звернеться до виконавця аби поновити провадження.
Ще один варіант того, як можуть розвиватись події, це переуступлення права вимоги іншому колектору.
Отже, на період війни, боржники мають тимчасове послаблення відносно тих ситуацій, коли колектор намагається отримати борг через звернення до нотаріуса. Але це не розповсюджується на судові спори. Навіть під час війни, суд з ТОВ “ФК ОКЛЕНД” за ініціативи кредитора – можливий. Так само можливе відкриття виконавчого провадження на підставі судового рішення. Якщо боржник не надасть належної уваги контролю над ситуацією, то ризикує, що всі завищені вимоги колектора будуть задоволені судом. Крім того, сума боргу збільшиться ще на розмір судового збору та розмір витрат виконавчого провадження.