Про те, суд відбувся суд з кредитором, боржник може дізнатися зовсім не від суду, а вже на стадії виконавчого провадження через:
– арешт рахунків;
– відмову реєстратора сервісного центру МВС, здійснити продаж автомобіля;
– повідомлення у Дії про початок виконавчого провадження.
В такому разі, потрібно оцінити свої шанси на подачу апеляційної скарги. Досить часто, кредитні спори розглядаються у заочному порядку.
Наприклад, коли боржнику надіслали повістку, але він не з’явився до суду і не подав відзив на позов, а ТОВ “Фінансова компанія “Прайм Альянс ”, не заперечує проти заочного розгляду.
Після того, як боржник дізнається, що такий розгляд відбувся, він має право просити переглянути заочне рішення. на відміну від апеляції, яка подається в апеляційний суд, заява про перегляд заочного рішення подається в той самий суд, який виносив рішення.
Якщо суд з ТОВ “Фінансова компанія “Прайм Альянс” ще не відбувся, то боржнику варто з’ясувати такі питання:
1. Чим кредитор обгрунтовує наявність правовідносин між ним та позичальником. Ця фінансова компанія зазвичай викупляє проблемні кредити у банків (наприклад, від ПАТ “ОТП Банк”). Кредити не видають просто так, тому у кредитора має бути відповідне підтвердження: паперовий чи електронний договір, договір приєднання чи договір користування кредитною лінією. З’ясуйте, який це документ у Вашому випадку та зробіть його юридичний аналіз.
2. Чим кредитор може підтвердити факт передачі коштів: якщо з каси, то має бути чек; якщо на картку – має бути виписка.
3. Чим обумовлений саме той розмір боргу, про який заявляє кредитор. Робіть контррозрахунок по місяцях.
4. Правильність оформлення договору за яким ТОВ “ФК “Прайм Альянс” набув права вимоги від банку чи МФО.
5. Як правильно написати та подати відзив на позов кредитора.
Вибір плану дій по вирішенню конкретного спору – це завжди комплексне рішення. Тільки з’ясувавши всі вищезазначені пункти, можна виграти суд з ТОВ “Фінансова компанія “Прайм Альянс”.