Як виграти суд з АТ “Райффайзен Банк Аваль”?

Борг по кредитній картці може перерости у виконавче провадження навіть без відома позичальника. Наша клієнтка зняла кредитні кошти з картки “Райффайзен Банк Аваль” та не змогла вчасно повернути. Вже через 5 місяців, заборгованість була продана колектору. Той через декілька місяців продав його іншому колектору, який вчинив на договорі виконавчий напис у нотаріуса та звернувся до приватного виконавця. Сума боргу виросла на 5 тисяч.

Дійсно, виконавчий напис нотаріуса є підставою для того, щоб відкрити виконавче провадження. Але процедура вчинення цього напису не передбачає присутності позичальника. Виходить, що він ніяк не може заперечити проти цієї дії. Тому закон передбачив право для позичальника в судовому порядку визнати виконавчий напис таким, що не підлягає виконанню. Для цього має існувати хоча б одна з таких підстав:
– напис вчинено на угоді, яка не була посвідчена в нотаріуса у момент укладення;
– існує спір про розмір боргу. Наприклад, коли кредитор надав неправильні розрахунки, або взагалі ніяких не надав;
– минули строки.

Якби стягувачем боргу був банк, в якому наша клієнтка отримала картку, то вона мала б суд з АТ “Райффайзен Банк Аваль”. Оскільки, кошти з неї хотів стягнути колектор, саме він був відповідачем по справі.

Ситуація нашої клієнтки є дуже показовою, адже, коли банк відкриває картковий рахунок, то людина підписує заяву-анкету прямо на місці. Ніхто додатково через кожну випущену кредитку до нотаріуса не ходить. Одного цього факту було достатньо, щоб скасувати виконавчий напис.

Хоча алгоритм скасування виконавчих написів більш-менш зрозумілий, кожна ситуація унікальна по-своєму. Крім того, банк може не продавати борг колектору, а, наприклад, одразу подати до суду. Якщо Вам загрожує суд з АТ “Райффайзен Банк Аваль”, рекомендуємо скористатися консультацією адвоката із кредитних спорів!

Як виграти суд з АТ "Райффайзен Банк Аваль"?