Як відмінити виконавчий напис нотаріуса Остапенка Євгена Михайловича?

Виконавчі написи можуть бути вчинені лише на документах, які підтверджують заборгованість. Вони призначені для того, щоб стягнути з боржника кошти в безспірному порядку.
Але чи є кредитний договір таким документом, що підтверджує заборгованість? Щоб це з’ясувати, проаналізуймо Перелік документів, за якими можна проводити стягнення на підставі виконавчих написів. Вказаний перелік затверджено постановою КМУ від 29.06.1999 року №1172. І в ньому справді є розділ під назвою “Стягнення заборгованості з підстав, що виникають з кредитних відносин”. Але цей розділ так і не набрав чинності через те, що в судовому порядку було скасовано іншу постанову КМУ, яка і мала б вводити його в дію.

Отже, Остапенко Євген Михайлович має повноваження вчинити виконавчий напис на кредитному договорі тільки тоді, коли кредитор подає:

– нотаріально посвідчений кредитний договір;
– документи, які підтверджують відсутність спору про розмір боргу і факт того, що позичальник допустив прострочення платежу.

Так має бути в ідеалі. Але якби нотаріуси повністю додержувалися процедури вчинення виконавчого напису на кредитній угоді, то таких написів взагалі не було б. Річ у тім, що майже завжди такі договори укладаються у простій письмовій формі без нотаріального посвідчення. Одного цього факту достатньо, щоб скасувати виконавчий напис.

Крім того, кредитори часто завищують розмір боргу, а тому говорити про безспірну заборгованість теж не доводиться. Але кожен виконавчий напис буде достатньою підставою для колектора звернутися до приватного виконавця аж до моменту скасування такого напису в суді. Нотаріус у цій справі буде виступати як третя особа, що не заявляє самостійних вимог.

Щоб підготувати усі потрібні документи для відміни виконавчого напису, який вчинив Остапенко Євген Михайлович – зверніться по правову допомогу до адвоката. Запис на консультацію – за формою, що розташована нижче.

Як відмінити виконавчий напис нотаріуса Остапенка Євгена Михайловича?