Як відмінити виконавчий напис нотаріуса Гуревічова Олега Миколайовича?

Виконавчий напис підтверджує, що у кредитора є право стягнути з боржника заборгованість. І це право існує доти, доки суд не встановить зворотнє! Тобто, боржник має право на захист від неправомірних вимог. Він полягає у можливості звернутися до суду і просити скасувати виконавчий напис.

Саме так сталося в одній зі справ, де наша компанія представляла інтереси боржника. Нам вдалося довести в суді, що нотаріус, Гуревічов Олег Миколайович вчинив виконавчий напис на борговому документі, вимоги за яким були спірними. А саме: кредитор завищив розмір заборгованості.

Взагалі, підставою для скасування виконавчого напису може бути:

– неправомірні вимоги кредитора (наприклад, коли в нього немає права вимоги боргу, минув строк позовної давності, заборгованість вже погашена або існує в меншому розмірі);
– порушення нотаріусом вимог щодо процедури вчинення нотаріальної дії. Про це детальніше далі.

Перш ніж вчинити виконавчий напис, нотаріусу потрібно:

– перевірити свої повноваження вчиняти нотаріальну дію щодо того виду заборгованості, про яку просить кредитор;
– впевнитися, що подано всі потрібні документи, вони правильно оформлені та підтверджують безспірність боргу. Підтвердити розмір боргу можна лише документами первинної бухгалтерської документації. Розрахунки кредитора у вигляді таблички без потрібних реквізитів не підтверджують розмір боргу;
– перевірити чи не закінчився строк для вчинення виконавчого напису. Як правило, 3 роки з дня закінчення кредитного договору.

Перевірка нотаріусом вимог щодо безспірності розміру боргу завжди носить лише формальний характер. Саме тому в більшості випадків нам вдається довести у суді, що між боржником та кредитором існує спір про розмір боргу, або що нотаріус порушив процедуру вчинення виконавчого напису.

Як відмінити виконавчий напис нотаріуса Гуревічова Олега Миколайовича?