Як відмінити виконавче провадження по кредиту?

Підставою для відкриття виконавчого провадження є виконавчий документ. Отже, для того, щоб відмінити виконавче провадження по кредиту, потрібно відмінити виконавчий документ.

Види виконавчих документів, з якими може мати справу боржник:

1. Виконавчий напис, який вчиняє нотаріус за заявою кредитора. Боржника про факт вчинення цієї нотаріальної дії ніхто не повідомляє. Тому, може статися ситуація, що тільки після блокування рахунків, позичальник дізнається про те, як далеко зайшов кредитор. Поки триває воєнний стан, кредитор не може подавати заяву про початок виконавчого провадження на підставі виконавчого напису нотаріуса, але якщо він цей напис вже вчинив, то зможе його пустити в хід трохи згодом. Тому, якщо боржник знає про те, що у виконавчій лежить нотаріальний напис, рекомендуємо скористатися тим, що зараз виконавець не може проводити по ньому ніяких дій та подати позов, щоб відмінити виконавче провадження по кредиту.

2. Судове рішення, яким присуджено стягнути борг з боржника. Відмінити судове рішення можна лише в межах строків на апеляційне оскарження. Якщо строки минули, але боржник пропустив їх з поважних причин, можна спробувати його поновити. Досить часто у кредитних спорах суд приймає заочне рішення. В такому разі, потрібно подавати не апеляційну скаргу, а спочатку заяву про перегляд заочного рішення суду.

Відмінити виконавче провадження по кредиту також можна у випадку, якщо виконавець виніс постанову про відкриття провадження з порушенням правил територіальної підвідомчості. Для цього потрібно скасувати вищезгадану постанову у судовому порядку.

Як відмінити виконавче провадження по кредиту?