Як відмінити дії приватного нотаріуса Бригиди Володимира Олександровича?

Виконавчий напис нотаріуса є достатньою підставою, щоб розпочати виконавче провадження. Отже, щоб припинити таке провадження потрібно відмінити дію виконавчого напису. Є ще один варіант: повністю сплатити борг. Але це не варіант!

Випадок з нашої практики. Приватний нотаріус Бригида Володимир Олександрович вчинив виконавчий напис на кредитному договорі, що не був нотаріально посвідчений. Цей договір було укладено у простій письмовій формі. Крім того, кредитор не надав належних доказів, що позичальник здійснив прострочення платежу. Таким чином, нотаріус порушив формальні вимоги закону, що регулює порядок вчинення виконавчих написів. Це є достатньою підставою, щоб скасувати виконавчий напис. Але для цього позичальнику потрібно йти до суду.

Крім описаної вище, іншими підставами скасувати виконавчий напис нотаріуса є:

– вчинення нотаріальної дії після закінчення 3-х років з моменту, як виникло прострочення платежу або після моменту закінчення дії договору;
– існування спору: про розмір боргу, про сам факт укладення договору, про те, чи має кредитор право вимагати повернути борг саме йому, як правонаступнику первісного кредитора.

Отже, щоб відмінити дії приватного нотаріуса Бригиди Володимира Олександровича, потрібно в суді визнати вчинений ним виконавчий напис таким, що не підлягає виконанню. Але відповідачем у справі буде не нотаріус, а кредитор.

Кредитні боржники мають шанс законно не платити за виконавчим написом. Тільки потрібно правильно скористатися цим правом. Для аналізу Вашої ситуації, звертайтесь до адвоката із кредитних спорів!

Як відмінити дії приватного нотаріуса Бригиди Володимира Олександровича?