Як відкрити рахунок в банку, якщо на нього накладений арешт?

Однією із перших дій, які вчиняє приватний виконавець після відкриття провадження – це перевірка, чи є у боржника відкриті рахунки в банках. Для цього виконавець готує електронні запити, відповідь на які банки готують дуже оперативно (в той самий, або на наступний день). Наступний етап: блокування рахунку.

Поки триває воєнний стан, уряд прийняв рішення дозволити боржникам користуватися рахунками та коштами на них, якщо сума боргу менша ніж 100 тис. грн. Такі боржники можуть вільно відкривати нові рахунки та розпоряджатися коштами на них. Якщо ж сума боргу дорівнює, або більша хоча б на 1 грн, ніж 100 тис. грн – розблокувати рахунок не вдасться аж до того моменту, доки виконавець не зніме арешт.

Тим боржникам, яких цікавить як відкрити рахунок в банку, якщо на нього накладений арешт не завадить знати, які є підстави для зняття решту:

1. Якщо це соціальний рахунок, куди нараховують пенсію. стипендію, заробітну плату чи інші соціальні виплати. Тоді боржнику потрібно взяти в банку довідку про цільове нарахування коштів і у письмовому вигляді звернутися до приватного виконавця. У зверненні потрібно посилатися на пункт 1 частини 4 статті 59 закону “Про виконавче провадження”, в якому йдеться про те, що підставою для зняття арешту з рахунку є документальне підтвердження про те, що кошти на ньому є такими, на які заборонено звертати стягнення в повному обсязі.

2. Виконавець здійснив усі можливі заходи, але у боржника відсутні кошти та майно на які можна звернути стягнення – тоді з часом виконавчий документ може бути повернено стягувачу, а всі обмеження яких зазнав боржник – будуть зняті.

3. Ще однією підставою припинення провадження є скасування виконавчого документа: напису нотаріуса, або судового рішення.
Як відкрити рахунок в банку, якщо на нього накладений арешт – залежить ще й від політики діяльності банку. Відповідно до частини 8 статті 64 закону “Про платіжні послуги”, банк перевіряє інформацію про кожного клієнта, який бажає відкрити чи закрити рахунок в Реєстрі боржників, і якщо знаходить боржника, повідомляє про це виконавцю.

Як відкрити рахунок в банку, якщо на нього накладений арешт?