Зміна етапів виконавчого провадження завжди фіксується у постановах. Боржник може відстежувати цей рух онлайн. Для цього потрібно мати ідентифікатор доступу, зайти на сайт Автоматизованої системи виконавчого провадження, знайти вкладку для введення своїх даних, ввести ПІБ та ідентифікатор.
Припинення виконавчого провадження може бути оформлене або постановою про його закінчення, або постановою про повернення виконавчого документа. В деяких випадках припинення може бути тимчасовим.
Тоді виконавець виносить постанову про зупинення виконавчого провадження.
Розглянемо детальніше підстави для кожного окремого випадку.
Зупинення виконавчого провадження може відбуватися через такі підстави: розстрочка виконання судового рішення; проходження боржником військової служби (потрібно подати додаткову заяву); зупинення виконавчих дій на підставі напису нотаріуса до закінчення дії воєнного стану; боржник оскаржує рішення суду та суд задовольнив клопотання про забезпечення позову.
Повернення виконавчого документа кредитору як підстава припинення виконавчого провадження може відбуватися на вимогу кредитора, або тоді, коли виконавець вчинив усі передбачені законом заходи, але варіантів того, як виконати рішення – немає. В такому разі, кредитор може звернутися до виконавця ще раз (а може й не звернутися).
Повне і безповоротне закінчення виконавчого провадження можливе: коли боржник повернув борг та сплатив виконавчий збір; коли боржникові вдалося скасувати виконавчий напис нотаріуса чи рішення суду, яким було стягнуто борг; коли закінчився строк для подачі кредитором документа на виконання.