Як вибратися з боргової ями по мікрозаймам?

Взяти ще один кредит, щоб закрити попередній – може здатися виходом. Таким чином, позичальник не вважається боржником, а отже інформація про нього не буде внесена до Єдиного реєстру боржників. Але є момент: якщо позичальник не може платити попередній кредит, то які шанси, що зможе сплатити новий, вже на більшу суму?

От і виходить, що боржник який задумується над тим, як вибратися з боргової ями по мікрозаймам, ще глибше в цю яму занурюється.

Які реальні способи того, як позбутися боргів по кредиту:

1. Скасувати виконавчий напис, який нотаріус вчинив на кредитному договорі за заявою кредитора. Така нотаріальна дія призначена для того, щоб стягувати безспірну заборгованість, яка виникла на підставі нотаріально посвідченого договору. Кредитні угоди до таких договорів не належать, але це не заважало нотаріусам вчиняти на них написи аж до моменту коли на законодавчому рівні було заборонено це робити на період дії воєнного стану. Але всі вчинені до цього часу написи залишаються в силі, і скасувати їх боржник може лише, якщо подасть на кредитора позов до суду. Доки суд розглядатиме цю справу, боржник зацікавлений у тому, щоб виконавець не зміг вчиняти дії, направлені на виконання напису, тому разом з позовом іноді доречно подавати заяву про забезпечення позову.

2. Реструктуризація. Такий спосіб теж не варто виключати повністю, особливо, коли кредитор погоджується закрити борг за суму тіла кредиту, ато й меншу. Для того, щоб провести реструктуризацію, боржник та кредитор укладають новий договір і встановлюють нові графіки повернення коштів. Проте, боржникам варто пам’ятати: що невнесення хоча б одного платежу, хоча б з мінімальною прострочкою на один день – може скасувати всі умови реструктуризації. Це означає, що повертається той розмір боргу, який був до цього. Нюанс в тому, що боржник, коли погоджувався на реструктуризацію фактично визнав суму боргу, і тоді в суді буде важче обгрунтувати помилковість розрахунків кредитора.

3. Попросити суд застосувати позовну давність до вимог кредитора. Цей спосіб підходить тоді, коли банк або МФО подали до суду, але вже минуло 3 роки з того моменту, як настав строк повернути черговий платіж, або 1 рік – з моменту нарахування штрафу чи пені.

Якщо в людини є велика кількість кредитів, то якогось універсального рецепта як вибратися з боргової ями по мікрозаймам – не існує. Потрібно брати кожен кредитний договір, аналізувати його умови й проводити “сортування” боргів: десь закінчилися строки, десь є нескасований виконавчий напис, а десь потрібно готувати відзив на позов або навіть зустрічну позовну заяву.

Як вибратися з боргової ями по мікрозаймам?