Як скасувати виконавчий напис нотаріуса Колейчика Володимира Вікторовича?

Заходите одного дня в Дію і бачите, що відносно вас відкрите виконавче провадження по кредиту. Без судового розгляду. Підстава – виконавчий напис, який вчинив нотаріус Колейчик Володимир Вікторович. Такий сценарій можливий.

Виконавчий напис – це фактично дозвіл для кредитора стягувати безспірну заборгованість. Перш ніж вчинити напис нотаріус має пересвідчитись, що для цього є підстави. Але що робити боржнику, якщо вчинення такого напису було незаконним?

Якщо коротко, то звертатися до суду і визнавати виконавчий напис таким, що не підлягає виконанню. Підстави для цього є у більшості випадків, адже часто такі написи вчиняються за налагодженою схемою: кредитор – нотаріус – приватний виконавець. І важливо те, що вчиняються з порушеннями.

Судова практика. Наша компанія допомагає позичальникам отримати позитивні для них рішення судів про оскарження виконавчих написів нотаріусів. Так, у справі за позовом нашого клієнта до ТОВ “Алекскредит” нам вдалося довести суду порушення нотаріусом Колейчиком В.В. положень законодавства. А саме: виконавчий напис було вчинено щодо вимог, безспірність яких нічим не підтверджувалася. Крім того, вимога повернути борг була пред’явлена боржнику після спливу трьох років.

Отже, виконавчі написи нотаріуса часто вчиняються з порушенням формальних вимог та вимоги щодо безспірності заборгованості. Тому, якщо вам стало відомо про вчинення такого напису щодо вашої заборгованості – радимо не зволікати та відстоювати свої права в судовому порядку.