Як скасувати дії приватного виконавця Журида Сергія Миколайовича?

Кредитор має право вибрати приватного виконавця серед тих, які мають дійсну ліцензію. Також до уваги варто брати округ діяльності виконавця.
Журид Сергій Миколайович може відкрити виконавче провадження, якщо в окрузі його діяльності (місто Київ та область) знаходиться хоча б одне з цих місць:

– Місцепроживання чи місце роботи боржника, або місцезнаходження його майна, на яке може бути накладене стягнення.

На практиці маємо ситуацію, коли боржнику “приписують” вигідну адресу та відкривають провадження з порушенням правил територіальної підвідомчості.

В такому разі, потрібно подавати на виконавця позов до адміністративного суду, в якому просити визнати протиправною постанову про відкриття провадження. До позову достатньо додати підтвердження місця проживання та роботи боржника: копію довідки про реєстрацію місця проживання та довідку з місця роботи.

Крім цього, можна подати копію кредитного договору, в якому теж може бути зафіксована справжня адреса. Якщо правильно скласти позовну заяву, суд скасує постанову виконавця про початок виконавчого провадження.

Разом з цим, потрібно домогтися, щоб Журид Сергій Миколайович зняв арешт з рахунків та майна. Такий арешт накладається майже одночасно з відкриттям провадження. Теоретично, можна припустити, що якщо буде скасована постанова про початок провадження, то автоматично скасуються і всі подальші дії: арешт, списання коштів, обмеження в праві виїзду за кордон. Але на практиці, отримуємо ситуацію, коли у виконавця доводитися буквально випрошувати зробити все так, як того вимагає закон.

Тому, рекомендуємо в одному позові відразу вказувати всі дії, які повинен вчинити виконавець.

Як скасувати дії приватного виконавця Журида Сергія Миколайовича?