Як скасувати дії приватного виконавця Яцишина Андрія Миколайовича?

Щоб розпочати виконавче провадження по кредиту, кредитор має подати виконавцю судове рішення. Так думають більшість позичальників. Але, по перше: не судове рішення, а виконавчий лист, що видає суд. По-друге, найчастіше кредитори використовують простіший спосіб: вчиняють у нотаріуса виконавчий напис. Цей напис проставляється на договорі кредиту і є достатнім для того, щоб приватний виконавець Яцишин Андрій Миколайович, розпочав виконавче провадження.

Тоді виходить, що позичальник ніяким чином не захищений? Насправді це не так. Хоча виконавчий напис вчиняється без виклику позичальника, останній має право протягом 3-х років з моменту, коли він дізнався про цей напис, оскаржити його в суді. Причину для оскарження встановити не складно.

Такими причинами можуть бути:
● 1 пропущені строки. Коли напис був вчинений після того, як минув 3 річний строк з моменту виникнення боргу;
● недотримана форма договору. Виконавчі написи можна ставити лише на нотаріально посвідчених договорах, тому напис на кредитній угоді – незаконний. Та цю незаконність потрібно зафіксувати в судовому рішенні;
● спір про розмір боргу. Тут потрібно довести, що кредитор не має документального підтвердження саме того розміру боргу, який просить стягнути з позичальника.

Після того, як встановили причину для скасування напису, важливо правильно оформити позовну заяву. Особисто до суду йти не обов’язково. Можна подати клопотання про розгляд справи без Вашої участі, або довірити ведення справи адвокату. Скасування виконавчого напису автоматично робить дії, які вчинив приватний виконавець Яцишин Андрій Миколайович – безпідставними. Виконавець повинен зняти з позичальника всі обмеження та повернути кошти, які були списані.

Як скасувати дії приватного виконавця Яцишина Андрія Миколайовича?