Як скасувати дії приватного виконавця Ярошенка Костянтина Юрійовича?

Виконавче провадження направлене на те, щоб по максимуму стягнути з боржника те, що зафіксовано у виконавчому документі. Але як будь-яка юридична процедура, діяльність виконавця не завжди законна. Іноді це напряму випливає з його рішень чи бездіяльності, а іноді ці порушення є похідними від вимог кредитора.

Як скасувати дії, які вчинив приватний виконавець Ярошенко Костянтин Юрійович?

1. Поновити строк апеляційного оскарження рішення суду, яке взяв на виконання Костянтин Юрійович. Якщо судовий розгляд відбувся заочно, тоді потрібно поновлювати строк на подачу заяви про перегляд заочного рішення.

2. Подати позов про визнання виконавчого напису нотаріуса на кредитному договорі таким, що не підлягає виконанню.

3. Оскаржити постанову про відкриття провадження через недотримання приватним виконавцем територіальної підвідомчості. Кожен виконавець має округ своєї діяльності, в межах якої він може розпочинати провадження про стягнення боргу. Ключовим тут є місце проживання боржника, адже виконавче провадження буде максимально ефективним тоді, коли боржник зможе активно приймати в ньому участь. Округом, в межах якого діє Ярошенко Костянтин Юрійович є місто Київ та Київська область. Отже, якщо боржник не проживає і ніколи не проживав в цьому окрузі – є реальні шанси скасувати постанову виконавця про відкриття провадження.

4. Оскаржити постанову про накладення арешту. Є такі види доходів, на які звертати стягнення можна лише в певній частині або взагалі не можна: пенсія, виплати ВПО, виплати одиноким матерям, заробітна плата тощо. Проте, рахунки, на які ці виплати приходять не застраховані від арешту, якщо відкрито виконавче провадження. Коли Ярошенко Костянтин Юрійович не йде на зустріч боржнику та знімає незаконний арешт, єдиним виходом для боржника є суд з виконавцем.

5. Зобов’язати виконавця вчинити якусь дію або скасувати постанову.

В певних ситуаціях, доречно одночасно застосовувати декілька способів впливу на хід виконавчого провадження. Наприклад, коли виконавець відкрив провадження поза межами свого округу, і коли підставою для такого відкриття став виконавчий напис нотаріуса.

Як скасувати дії приватного виконавця Ярошенка Костянтина Юрійовича?