Як скасувати дії приватного виконавця Турського Олександра Віталійовича?

Візьмемо до прикладу наступну ситуацію: Боржник по кредиту дізнався, що відносно нього почалося виконавче провадження. Для боржника це стало несподіванкою, адже судових повісток він не отримував і з рішенням суду не ознайомлювався. Про виконавче провадження, яке веде Турський Олександр Віталійович, боржник дізнався через те, що на його рахунки наклали арешт, крім того, в додатку “Дія” з’явилося повідомлення про початок примусового виконання.

Така ситуація може статися, коли кредитор вирішив стягнути борг через вчинення виконавчого напису у нотаріуса, або судовий розгляд відбувся заочно.

Щоб скасувати дії, які вчинив приватний виконавець Турський Олександр Віталійович, потрібно в залежності від ситуації:

● подати заяву про перегляд заочного рішення. Якщо суд приймає таку заяву, то судовий розгляд розпочинається спочатку з обов’язковим викликом сторін. Боржник має право подавати докази, які або спростують наявність боргу, або зменшують його суму. Якщо суд не змінить рішення про стягнення боргу, то боржник має право подати апеляційну скаргу;

● подати позов про скасування виконавчого напису нотаріуса. Боржник має високі шанси виграти суд, адже виконавчий напис можна вчиняти лише на нотаріально посвідчених угодах. Кредитні угоди, як правило, не мають такого посвідчення;

● в обох вищезазначених ситуаціях, доцільно подавати ще й заяву про забезпечення позову. Вона потрібна для того, щоб приватний виконавець Турський Олександр Віталійович не міг продовжувати стягувати з вас борг, поки триватиме судове оскарження. Дії виконавця будуть фактично зупинені.

Отже, щоб скасувати дії приватного виконавця щодо стягнення кредитного боргу, потрібно скасувати виконавчий документ. Крім того, можна окремо оскаржувати постанови, що їх приймає виконавець: про відкриття провадження, про накладення арешту, про звернення стягнення на майно.

Як скасувати дії приватного виконавця Турського Олександра Віталійовича?