Якщо по кредитному спору відкрито виконавче провадження, це означає, що кредитор отримав рішення суду або вчинив у нотаріуса виконавчий напис. Інших підстав для того, щоб Терлеєв Іван Миколайович міг застосовувати заходи примусового виконання немає. Після відкриття провадження, кожна значима дія виконавця повинна фіксуватися у постанові: про арешт коштів на рахунку, про опис майна, про виставлення майна на реалізацію тощо.
Якщо потрібно оскаржити дії виконавця щодо виконання судового рішення, можна подати скаргу в той самий суд, який це рішення приймав. Якщо мова йде про виконавче провадження, відкрите на підставі напису нотаріуса, то скаржитись на виконавця потрібно в адміністративний суд. Досить часто у кредитних спорах виконавці порушують правило територіальної підвідомчості. Це може бути підставою для скасування постанови про відкриття провадження.
Законодавство передбачає також можливість подачі скарги на бездіяльність чи дії, які вчинив Терлеєв Іван Миколайович в територіальний орган Мін’юсту. Проте, це має сенс лише тоді, коли потрібно притягнути виконавця до дисциплінарної відповідальності. Якщо мова йде про необхідність скасування певної постанови, чи повернення надміру списаних коштів – не варто зволікати з подачею позову до суду, аби не пропустити строків позовної давності.