Як скасувати дії приватного виконавця Сидорчука Андрія Анатолійовича?

Скарги на дії та рішення приватного виконавця найдоцільніше подавати відразу до суду. Є ще варіант оскаржити до Міністерства юстиції України, як до вищестоящого органу, проте це довше та менш ефективно. В який саме суд подавати скаргу?
1. Місцевий суд. Якщо під час виконавчого провадження щодо виконання рішення суду, права боржника по кредиту були порушені внаслідок неправомірних дій виконавця, то ефективним методом відновити ці права є звернення до суду. Це має бути той самий місцевий суд, який і виніс рішення про стягнення боргу.

Скарга на дії, які вчинив приватний виконавець Сидорчук Андрій Анатолійович повинна бути оформлена за такими ж вимогами, як і позовна заява. Всі ці вимоги можна знайти в статті 175 Цивільного процесуального кодексу України. Проте, є деякі відмінності. Боржник буде не позивачем, а заявником, а всі інші учасники процесу – не відповідачі та треті особи, а заінтересовані особи. Крім формальної відповідності скарги, вона повинна містити обгрунтування того, які саме права боржника були порушені.

2. Адміністративний суд. Якщо приватний виконавець Сидорчук Андрій Анатолійович стягує кредитний борг на підставі виконавчого напису нотаріуса, то щоб скасувати його неправомірні дії, потрібно готувати адміністративний позов. Оформити позов потрібно відповідно до вимог статтей 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України. Цей варіант оскарження підходить у випадках: відкриття провадження за неналежним місцем виконання; безпідставного стягнення виконавчого збору; оскарження витрат виконавчого провадження та штрафів тощо.

Крім цього, в кредитних спорах часто можна обійтися без усіх цих скарг, якщо скасувати виконавчий напис нотаріуса. В такому разі, позов потрібно подавати не до виконавця, і не до нотаріуса, а до кредитора. Боржник має високі шанси виграти таку справу, і тоді усі дії приватного виконавця втратять підгрунтя.

Як скасувати дії приватного виконавця Сидорчука Андрія Анатолійовича?